Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Bal Wszystkich Świętych

Sobota, 29 Październik 2022 r.

Bal Wszystkich Świętych


 

Dnia 27 października 2022 roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu oraz parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie zorganizowali Bal Wszystkich Świętych.

Przebrane dzieci i młodzież wzięły udział w nabożeństwie różańcowym po którym przeszły w barwnym korowodzie i z radosnym śpiewem do hali sportowej Szkoły Podstawowej. Tam w pięknie udekorowanej posterami o świętych oraz balonami i aniołami sali odbyły się konkursy, tańce i wspólne zabawy. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Mogliśmy spotkać Maryję i św. Józefa, św. Franciszka, św. Jadwigę, św. Jana Pawła II, św. Annę,         św. Dominika Savio, św. Jerzego, św. Mikołaja, św. Faustynę, św. Matkę Teresę z Kalkuty i wielu innych świętych oraz zastępy chórów anielskich. Uczniowie prezentowali świętych idąc po czerwonym dywanie. Widać było wiele radosnych i uśmiechniętych twarzy.

W czasie balu odbył się konkurs na najciekawszy strój świętej i świętego, który wygrali Faustyna Zielińska, jako św. Faustyna, Witold Kulczyk, jako           św. Jerzy. Następnie uczniowie uczestniczyli w quizie o świętych.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najciekawszy poster o świętym. Brały w nim udział wszystkie klasy naszej szkoły. 

W kategorii klas I- III:

I miejsce klasa I b – Św. Matka Teresa II miejsce klasa – II a – Św. Stanisław Kostka

III miejsce klasa III a – Św. Anna

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce klasa IV b – Św. Franciszek

II miejsce klasa – Vb – Św. Elżbieta

III miejsce klasa VIII c – Św. Piotr

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy, którzy przygotowali strój wybranego świętego otrzymali obrazki w kształcie aniołków. Każdy mógł zabrać także niebiański balon, w którym znalazł cytat z Pisma Świętego.

Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, postarał się o to wspaniały Wodzirej/Dj Kalin.

Bal Wszystkich Świętych w Rybnie, który odbył się po raz pierwszy, jest alternatywą dla zachodniego Halloween, dlatego zorganizowany został pod koniec października, przed dniem Wszystkich Świętych. Ideą balu jest promowanie świętości oraz wychowywanie dzieci w duchu wiary, prawdy
i piękna. Tego dnia wszyscy byli radośni i „czuli się jak w niebie”. Oprócz tego, że świetnie się bawili, zdobyli pewną wiedzę, a przykład wielu patronów nakłaniał do refleksji nad tym, jak stawać się świętymi, bo przecież “Taki duży, taki mały może świętym być…”.

Pamiętajmy, że każdy wierzący powołany jest do świętości.

Laureatom konkursów gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom balu!

 

 

 

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.