Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Orszak Trzech Króli 2023

Sobota, 07 Styczeń 2023 r.

Orszak Trzech Króli 2023


Niech prowadzi nas gwiazda” czyli drugi Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rybna,

 

W piątek, 6 stycznia 2023 r. o godz. 14:00 przy Szkole Podstawowej w Rybnie ruszył Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

Mieszkańcy Rybna z koronami na głowach i w świątecznych nastrojach ruszyli orszakiem ulicą Wyzwolenia, aż do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

W kościele odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rybnie, zespołu „Niezapominajki” i mieszkańców.

Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Wszyscy zmierzali do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane były kolędy, uczestnicy otrzymali śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.

Orszak prowadzili trzej królowie, którymi byli Tomasz Węgrzynowski Wójt Gminy Rybno, Ryszard Truszczyński Nauczyciel religii w SP Rybno, Mieczysław Jendrycki członek Rady Parafialnej, którym przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie Pana Jarosława Rolkowskiego.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie na trzech króli czekała Święta Rodzina, którą w tym roku była rodzina uchodźców z Ukrainy zamieszkująca w Gminie Rybno.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy. Dochód z niej zostanie przekazany dla dzieci z Afryki potrzebujących wsparcia i pomocy. Dla uczestników na zakończenie orszaku przygotowano gorący posiłek i słodkości.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, służbom porządkowym, wolontariuszom za wspólną organizację i zaangażowanie w drugą edycję orszaku w naszej parafii – podsumowuje ks. dziekan Proboszcz Parafii Janusz Kowalski.

Do zobaczenia za rok.


 

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.