Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Podsumowanie konkursów okazji Dnia Papieskiego

Środa, 18 Październik 2023 r.

Podsumowanie konkursów okazji Dnia Papieskiego


Tegoroczny XXIII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „ŚW. JAN PAWEŁ II - CYWILIZACJA ŻYCIA”. Tradycyjnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i wychowankowie Przedszkola w Rybnie wzięli udział w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. 15 października 2023 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów.

Prace plastyczne łącznie oddało 28 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III. Celem konkursu było pogłębianie zainteresowania dzieci osobą i nauczaniem Świętego Jana Pawła II, promocja talentów i inspirowanie dzieci do aktywności twórczej. Komisja przyznała: I miejsce Alicji Michalskiej, II miejsce Faustynie Zielińskiej, III miejsce Antoninie Szymańskiej oraz wyróżnienia: Antoninie Borowskiej, Larysie Jadanowskiej, Wiktorii Rogowskiej, Nikoli Krotowskiej, Hannie Pokojskiej, Ksaweremu Sontowskiemu. Wystawa Prac konkursowych znajduje się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

W konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II udział wzięło 16 uczniów klas IV – VIII. Celem była popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II. Spośród uczestników I miejsce zajął Antoni Zieliński, II miejsce Alicja Kulczyk, III miejsce Julia Lewandowska oraz wyróżnienia: Maria Mężykowska i Kornelia Jewartowska.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy nagrody za udział w konkursie.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów.

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.