Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zwykłą ( 27 lutego 2022 r.)

Niedziela, 27 Luty 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zwykłą ( 27 lutego 2022 r.)

1/  Apel Biskupa Toruńskiego w związku z wybuchem wojny na Ukrainie

2/ Dziś i w Środę Popielcową we wszyskich kościołach  naszej Ojczyźny zbiórka do puszki na pomoc dla narodu ukraińskiego.

3/Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który jednocześnie ma nas przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

4/ Dziś po sumie o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu oraz adoracja do godz. 16:00. Jutro i pojutrze adoracja Najswiętszego Sakramentu  od godz. 15:00 do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej.  O godz. 15:00  odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia błagając o pokój na świecie.  Zapraszamy do trwania przy Jezusie Eucharystycznym. .

5/ W środę Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje ścisły post. W środę również  o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6/ Biblioteka parafialna czynna w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

8/ Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 a następnie na Mszę św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.\

9/ W tym tygodniu przypadaja dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św, w każdy czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15:00 do godz. 16:00 oraz od godz. 17:00 do godz. 18:00.

10/ Chorych z posługa sakramentalna odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

11/ Zapraszamy młodzież, która w tym roku w czerwcu ma otrzymać bierzmowanie na katechezę sakramentalną - w sobotę o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa.

12/ Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej będzie zbierana kolekta na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, zakup nowego paschału oraz, jeśli wystarczy środków, zakup nowego kompletu obrusów i elementów dekoracyjnych do kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13/ Przypominam, że  w związku z planowaną wymianą nagłośnienia, która nastąpi latem tego roku, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych, które rozpoczniemy od marca, bedzie można składać dobrowolne, rodzinne ofiary na ten cel u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej. Zbiórka ta potrwa do końca maja. Na początku czerwca podana zostanie informacja w ogłoszeniach parafialnych o wysokości złożonych ofiar. Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać na konto parafialne. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14/ Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do Włoch planowanej w dniach od 27 czerwca do 5 lipca. Brakuje ok. 15 osób, aby pielgrzymka mogła się odbyć. Ostateczny termin zapisu na pielgrzymkę mija 15 marca.  Ze szczegółami zwiazanymi z programem pielgrzymki można zapoznać się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

15/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

16/ Składamy serdeczne podziękowanie naszym strażakom za przeprowadzenie prac porządkowych na cmentarzu parafialnym. W wyniku wichury kilkanaście drzew zostało uszkodzonych. Drzewa zagrażały bezpieczeństwu ludzi i groziły zniszczeniem wielu nagrobków. Serdeczne Bóg zapłać. Oprócz prac przeprowadzonych przez strażaków, dodatkowo w ostatnim tygodniu  firma specjalizująca się w pracach na wysokości, usunęła 3 drzewa  ( koszt usuniecia dwóch drzew pokryła Parafia,a trzeciego jedna z rodzin naszej parafii, której serdecznie dziękujemy. Kolejne prace zwiazane z wycinką i pielęgnacją drzew  planujemy w przyszłym roku.  Wszystkim zaangażowanym w porządkowanie terenu cmentarnego składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy okazji bardzo prosimy o zabieranie odpadów komunalnych z cmentarza. W ostatnim czasie znów bardzo dużo odpadów cmentarnych zostało złożonych do pojemników, które nie były w stanie pomieścić wszyskich śmieci. Porządek na cmentarzu jest wizytówką  naszej wiary i miłości wobec Boga i zmarłych . Bardzo prosimy o zabieranie śmieci, aby obniżyć koszta utrzymania cmentarza i w ten sposób przeznaczyć zaoszczędzone środki na usuwanie i pielegnację drzew na cmentarzu!!!

17/ Składamy serdeczne podziękowania p. Markowi Leczkowskiemu  za podarowanie wywrotki z kruszywem na mocno zabłocone podwórko plebanijne. Serdeczne Bóg zapłać.

13/ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, o dokonywaniu dezynfekcji rąk o wejściu do kościoła ( środki do dezynfekcji znajdują się przy kracie i na stolikach w tylnej części kościoła)

14/ W minionym tygodniu odbył  się pogrzeb  śp. Ireny Olba z ul. Zajeziornej i śp. Jana Jabłońskiego z ul. Kolejowej. Dobry Jezu...