Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu ( 6 marca 2022 r.)

Niedziela, 06 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu ( 6 marca 2022 r.)


1/ Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 a następnie na Mszę św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.\

2/ Zapraszamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie - w poniedziałek, wtorek, środę  i sobotę o godz. 17:30, a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.

3/ Zapraszamy młodzież, która w tym roku  szkolnym , we wrześniu rozpoczęła przygotowania do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie formacyjne - w sobotę o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa.

4/  Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców - w sobotę 19 marca o godz. 10:00  Obecność obowiązkowa.

4/ Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zbierana jest  kolekta na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, zakup nowego paschału oraz, jeśli wystarczy środków, zakup nowego kompletu obrusów i elementów dekoracyjnych do kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5/ Bóg zapłać wszystkim  ofiarodawcom za ofiary złozone do puszki - w ostanią niedzielę i w popielec na pomoc dla Ukrainy. Łącznie zebrano 6.606,32 zł. Kwota ta została przesłana na konto Caritas Diecezji Toruńskiej.  W ostatnim tygodniu do Rybna i do naszej gminy przybyli uchodźcy z Ukrainy. Bardzo prosimy o serdeczne ich przyjęcie, akceptację,  o solidarność i pomoc. W najbliższym czasie zapewne kolejne grupy uchodżców przybedą do Rybna. Pomoc okazywana uchodźcom bedzie długofalowa.  Dlatego raz w miesiącu bedzie zbierana w jedną z niedziel puszka na pomoc dla uchodźców, aby tu na miejscu, za zebrane środki wspomagać Ukraińców. Osoby, które pragnęłyby przyjąć uchodzców proszone są o kontakt z parafią bądż z Urzędem Gminy. Nasza parafia w porozumieniu z Urzędem Gminy jest w stałym kontakcie w kwestii organizowania pomocy. Za okazane serce Ukraińcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6/ Za tydzień kolekta gospodarcza na nowe nagłośnienie.

7/ Przypominam, że  w związku z planowaną wymianą nagłośnienia, która nastąpi latem tego roku, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych, które rozpoczniemy od marca, bedzie można składać dobrowolne, rodzinne ofiary na ten cel u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej. Zbiórka ta potrwa do końca maja. Na początku czerwca podana zostanie informacja w ogłoszeniach parafialnych o wysokości złożonych ofiar. Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać na konto parafialne. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8/ Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do Włoch planowanej w dniach od 27 czerwca do 5 lipca. Brakuje ok. 15 osób, aby pielgrzymka mogła się odbyć. Ostateczny termin zapisu na pielgrzymkę mija 15 marca.  Ze szczegółami zwiazanymi z programem pielgrzymki można zapoznać się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9/ Zapraszamy wolontariuszy do wiosennych prac porządkowych wokół kościoła -  przyszłą sobotę o godz. 10:00. Bóg zapłać za świadectwo wiary i miłości.

9/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

10/ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, o dokonywaniu dezynfekcji rąk o wejściu do kościoła ( środki do dezynfekcji znajdują się przy kracie i na stolikach w tylnej części kościoła.

11/ W ostatnim tygodniu odbył sie pogrzeb sp. Salomei Rucińskiej z Parafii Sampława. Dobry Jezu...

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.