Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu ( 13 marca 2022 r.)

Niedziela, 13 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu ( 13 marca 2022 r.)

1/ Dziś na Mszy sw. o godz. 11:00 zostanie powołana Rada Parafialna . Rada Parafialna, której kadencja trwa 5 lat, składa sie z trzech sekcji - duszpasterkiej, ekonomiczno-budowlanej i charytatywnej. Jest organem doradczym proboszcza. Prosmy o światło Ducha Świętego dla członków Rady Parafialnej , aby poprzez prace i  zaangażowanie  oraz głos doradczy, nasza parafia pod wzgledem duchowym i materialnym wzrastała odpowiadając na wspólczesne problemy i potrzeby. Dziś o godz. 13:00 spotkanie popołanej Rady Parafialnej w organistówce.

2/ Dziękujemy za ofiary dziś złożone na kolektę gospodarczą  na zainstalowanie nowego nagłośnienia w naszym kościele.Serdeczne Bóg zapłać

3/ Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 a następnie na Mszę św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.\

4/ Zapraszamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie - w poniedziałek, wtorek, środę  i sobotę o godz. 17:30, a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.

5/  Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców - w sobotę 19 marca o godz. 10:00  Obecność obowiązkowa.

6/ Katecheza dla młodzieży, która w czerwcu ma otrzymać bierzmowanie - w sobotę o godz. 10:00 w organistówce. Obecność obowiązkowa.

7/ W zakrystii , u pana organisty proszę odbierać karki do spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Synodu Diecezji Toruńskiej, w naszej diecezji nadal obowiązuje obowiązek odbierania kartek do spowiedzi. wielkanocnej.  Przystępowanie do spowiedzi wielkanocnej jest obowiazkiem wynikającym z przykazań kościelnych i jest odnotowywane w kartotece parafialnej i decyduje o tym, czy ktoś może pełnić funkcję chrzestnego lub chrzestnej..

8/ Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zbierana jest  kolekta na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, zakup nowego paschału oraz, jeśli wystarczy środków, zakup nowego kompletu obrusów i elementów dekoracyjnych do kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9/ Za tydzień zbiórka do puszki na dzieło pomocy misjonarzom " Ad gentes".

10/ Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w czwartek 7 kwietnia a zakończą się spowiedzią przedświąteczną w sobotę 9 kwietnia. Już dziś prosimy o zaplanowanie zajęć i obowiązków, aby znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach.  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:00 i 17:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Skarżyński, proboszcz Parafii św. Andrzeja w Toruniu.

11/ W tym roku pora pierwszy odbedzie się ekstremalna, nocna droga krzyżowa  w piatek 1 kwietnia. Szczegóły podamy w najblizszym czasie. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu drodze krzyżowej zapraszamy do kontalktu z ks. Michałem.

12/ Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie sie podczas rekolekcji wielkopostnych - w piątek 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17:00. Trasa drogi Krzyzowej będzie podobna jak podczas procesji Bożego Ciała.

8/ Przypominam, że  w związku z planowaną wymianą nagłośnienia, która nastąpi latem tego roku, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych, które rozpoczniemy od marca, bedzie można składać dobrowolne, rodzinne ofiary na ten cel u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej. Zbiórka ta potrwa do końca maja. Na początku czerwca podana zostanie informacja w ogłoszeniach parafialnych o wysokości złożonych ofiar. Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać na konto parafialne. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9/ Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do Włoch planowanej w dniach od 27 czerwca do 5 lipca. Brakuje ok. 15 osób, aby pielgrzymka mogła się odbyć. Ostateczny termin zapisu na pielgrzymkę mija 15 marca.  Ze szczegółami zwiazanymi z programem pielgrzymki można zapoznać się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10/ Dziękujemy serdecznie wolontariuszom za przeprowadzenie wiosennych prac porządkowych wokół kościoła . Bóg zapłać za świadectwo wiary i miłości.

11/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

12/ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, o dokonywaniu dezynfekcji rąk o wejściu do kościoła ( środki do dezynfekcji znajdują się przy kracie i na stolikach w tylnej części kościoła.