Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu ( 20 marca 2022 r.)

Niedziela, 20 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu ( 20 marca 2022 r.)

1/ Dzisiaj przed naszym kosciołem zbiórka do puszki "Ad gentes" na działo pomocy misjonarzom.

2/ Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 a następnie na Mszę św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.\

3/ Zapraszamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie - w poniedziałek, wtorek, środę  i sobotę o godz. 17:30, a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.

4/ W piątek 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada 30-rocznica powstania diecezji toruńskiej.W katedrze św. Janów w Toruniu o godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za 30-lat diecezji toruńskiej. W tym dniu w szczególny sposób bedziemy modlić sie w intencji naszej diecezji i  naszych biskupów.  Jest to jednocześnie dzień modlitwy  w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych.

5/ W zakrystii , u pana organisty proszę odbierać karki do spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Synodu Diecezji Toruńskiej, w naszej diecezji nadal obowiązuje obowiązek odbierania kartek do spowiedzi. wielkanocnej.  Przystępowanie do spowiedzi wielkanocnej jest obowiazkiem wynikającym z przykazań kościelnych i jest zapisywane w kartotece parafialnej i decyduje o tym, czy ktoś może pełnić funkcję chrzestnego lub chrzestnej..

6/ Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zbierana jest  kolekta na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, zakup nowego paschału i elementów dekoracyjnych do kościoła. W ostatnim tygodniu zakupiono do kościoła naczynie do pobierania przez wiernych  wody święconej. Od tej pory każdego dnia, z naczynia z kranikiem umieszczonego obok chrzcielnicy będzie mozna pobierać wodę święconą. Koszt zakupu naczynia do wody święconej wyniósł 950 zł.   Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7/ Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w czwartek 7 kwietnia a zakończą się spowiedzią przedświąteczną w sobotę 9 kwietnia. Już dziś prosimy o zaplanowanie zajęć i obowiązków, aby znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach.

8/ W tym roku pora pierwszy odbedzie się ekstremalna, nocna droga krzyżowa  w piatek 1 kwietnia. Szczegóły podamy w najblizszym czasie. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu drodze krzyżowej zapraszamy do kontalktu z ks. Michałem.

9/ Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie sie podczas rekolekcji wielkopostnych - w piątek 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17:00. Trasa drogi Krzyzowej będzie podobna jak podczas procesji Bożego Ciała.

10/  W tym tygodniu zamontowano w naszym kościele na próbę nowe nagłośnienie, które wymaga jeszcze "dopracowania".  Dlatego prosimy o opinie na temat funkcjonowania nowego nagłosnienia. .Montaż na  stałe  nagłośnienia nastąpi latem tego roku..

11/ Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom za dar serca okazany w ostatnią niedzielę. Na wymianę nowego nagłośnienia zebrano kwotę w wysokości 3.505 złotych i 21 groszy.  Serdeczne Bóg zapłać.

12/ Przypominam, że  w związku z wymianą nagłośnienia, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych,  można składać dobrowolne, rodzinne ofiary na ten cel u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej. Zbiórka ta potrwa do końca maja. Na początku czerwca podana zostanie informacja w ogłoszeniach parafialnych o wysokości złożonych ofiar. Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać na konto parafialne. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13/ Dziękujemy serdecznie wolontariuszom za przeprowadzenie wiosennych prac porządkowych wokół kościoła . Bóg zapłać za świadectwo wiary i miłości.

14/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

15/ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, o dokonywaniu dezynfekcji rąk o wejściu do kościoła ( środki do dezynfekcji znajdują się przy kracie i na stolikach w tylnej części kościoła.

15/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź pierwsza)

Kamil Zawadzki, stan wolny, Parafia Koszelewy

Oliwia Rolkowska, stan wolny, Parafia Rybno

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić miejscowego duszpasterza.