Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Wielkiego Postu ( 27 marca 2022 r.)

Niedziela, 27 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Wielkiego Postu ( 27 marca 2022 r.)

1/ Dziś przed naszym kościołem zbiórka do puszki na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Za wszelkie ofiaryskładamy serdeczne Bóg zapłać.

2/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 18:00.

3/ Biblioteka parafialna czynna - w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

4/ Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 a następnie na Mszę św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.\

5/ Zapraszamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie - w poniedziałek, wtorek, środę  i sobotę o godz. 17:30, a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.

6/ W tym tygodniu przypadaja dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., w czwarek od godz. 17:00 do godz. 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15:00 do godz. 16:00 oraz od godz. 17:00 do godz. 17:30. Do spowiedzi szczególnie zapraszamy dzieci odprawiające pierwsze piątki miesiąca i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7/ Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii sw. wraz z rodzicami na katechezę sakramentalną - w sobotę o godz. 10:00 w kosciele. Obecność obowiązkowa.

8/ Zapraszamy młodzież , która w tym roku w czerwcu ma otrzymać sakrament bierzmowania na katechezę sakramentalną - w sobotę o godz. 10:00 w organistówce. Obecność obowiązkowa.

9/ Spotkanie dla Rady Parafialnej - w piątek po Mszy św. wieczornej w organistówce.

10/ W zakrystii , u pana organisty proszę odbierać karki do spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Synodu Diecezji Toruńskiej, w naszej diecezji nadal obowiązuje obowiązek odbierania kartek do spowiedzi. wielkanocnej.  Przystępowanie do spowiedzi wielkanocnej jest obowiazkiem wynikającym z przykazań kościelnych i jest zapisywane w kartotece parafialnej i decyduje o tym, czy ktoś może pełnić funkcję chrzestnego lub chrzestnej..

11/ Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zbierana jest  kolekta na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, zakup nowego paschału i elementów dekoracyjnych do kościoła. W ostatnim tygodniu zakupiono do kościoła naczynie do pobierania przez wiernych  wody święconej.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12/ Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w czwartek 7 kwietnia a zakończą się spowiedzią przedświąteczną w sobotę 9 kwietnia. Już dziś prosimy o zaplanowanie zajęć i obowiązków, aby znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach.

13/ W tym roku poraz pierwszy odbędzie się ekstremalna, nocna droga krzyżowa  w piatek 1 kwietnia. Trasa Drogi Krzyżowej będzie wynosiła 12,5 km.. Spotkanie dla osób biorących udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej - we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy.

14/ Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie sie podczas rekolekcji wielkopostnych - w piątek 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17:00. Trasa drogi Krzyzowej będzie podobna jak podczas procesji Bożego Ciała.

15/ W najbliższy  piątek i sobotę  Szkolne Koło Caritas w punktach handlowych w Rybnie  przeprowadzi zbiórkę żywności dla najuboższych  i seniorów . Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

16/ Przypominam, że  w związku z wymianą nagłośnienia, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych,  można składać dobrowolne, rodzinne ofiary do końca maja  u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej.  Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać w biurze parafialnym lub przesyłać na numer na konta parafialnego. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

17/ Dziękujemy serdecznie wolontariuszom za przeprowadzenie w dniu wczorajszym wiosennych prac porządkowych wokół kościoła . Bóg zapłać za świadectwo wiary i miłości.

18/ Bardzo prosimy o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby w ten sposób obnizyć wysokie koszta wywozu śmieci z cmentarza.

19/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

20/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź druga)

Kamil Zawadzki, stan wolny, Parafia Koszelewy

Oliwia Rolkowska, stan wolny, Parafia Rybno

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić miejscowego duszpasterza.