Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu ( 3 kwietnia 2022 r.)

Niedziela, 03 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu ( 3 kwietnia 2022 r.)


1/ Zapraszamy dziś na godz. 15:00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2/ W tym tygodniu odbędą się rekolekcje wielkopostne- dla dzieci i młodzieży ( od środy do piątku)  i dla dorosłych. (od czwartku do soboty).

3/ Plan rekolekcji szkolnych dla dzieci i młodzieży

- środa i czwartek ( 6 i 7 kwietnia 2022)

godz. 10:15 - nauka rekolekcyjna dla przedszkola  oraz klas 0-VI

godz. 11:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży ( szkoła podstawowa i ponadpodstawowa)

godz. 11:45- nauka rekolekcyjna dla klas VII-VIII oraz dla młodzieży ze szkoły ponadpodstawowej

- piątek ( 8 kwietnia 2022)

godz. 10:15- nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas IV-VIII oraz dla szkoły ponadpodstawowej

godz. 11:00 - Msza św. na zakończenie rekolekcji ( szkoła podstawowa i ponadpodstawowa)

4/ Plan rekolekcji dla dorosłych

- czwartek 7 kwietnia 2022 r.

godz. 9:00 i godz. 17:00 - Msza św. z nauka rekolekcyjną

godz. 21:00 - Apel Jasnogórski

- piątek 8 kwietnia 2022 r.

godz. 9:00  i godz. 17:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

po Mszy św. o godz. 17:00- nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii ( przemarsz ulicami Wyzwolenia, Praską, Zajeziorną i Wyzwolenia)

- sobota 9 kwietnia 2022 r.

godz. 8:30-  przygotowanie do spowiedzi i spowiedź

godz. 9:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 16:15- przygotowanie do spowiedzi i spowiedź

godz. 17:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.i zakończenie rekolekcji

Bardzo prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych. Bardzo prosimy o skorzystanie z okazji do spowiedzi w sobotę 9 kwietnia.W Niedzielę Palmową oraz w Triduum Paschalne nie będzie okazji do spowiedzi. W dniu spowiedzi,  9 kwietnia prosimy o przybycie do świątyni o godz 8:30 lub 16:15 i bardzo prosimy, aby po odbyciu spowiedzi nie opuszczać świątyni, ale pozostać na Mszy św. i nauce rekolekcyjnej oraz przyjąć komunię św. Bez przyjęcia komunii św. bezpośrednio po spowiedzi,  bardzo trudno jest wytrwać w łasce uświęcającej.. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Skarżyński, proboszcz Parafii św. Andrzeja w Toruniu.. Sobotnia kolekta , w dniu spowiedzi bedzie formą podziękowania dla ks. rekolekcjonisty za wygłoszone Słowo Boże. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5/ Porządek nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami parafii - piątek 8 kwietnia 2022 r. Rozpoczęcie nabożeństwa nastąpi w kosciele po Mszy św. o godz. 17:00. Strażacy wyniosą krzyż z kościoła i będą czuwać nad przebiegiem porządku procesji i przekazywaniem krzyża poszczególnym grupom. Krzyż będą nieśli - od stacji I do stacji II - Służba Liturgiczna, od II do III - dzieci przygotowujące się do I komunii św. , od III do IV-  schola i dzieci szkoły podstawowej,  od IV do V - młodzież, która w czerwcu ma otrzymać bierzmowanie, od V do VI - młodzież przygotowująca się do bierzmowania z rocznika pierwszego orz młodzież z klas VII i VIII,  od VI do VII - nauczyciele, od VII do VIII rodzice dzieci komunijnych, od VIII od IX - rodzice kandydatów do bierzmowania, od IX do X -  pracownicy Urzędu Gminy, od X do XI -  Żywy Różaniec, od XI do XII -  Klub Seniora i Seniorzy, od XII do XIII - Rada Parafialna i od XIII do XIV -  chór parafialny , od XIV do kościoła - Szkolne Koło Caritas, wolontariat szkolny i osoby majace szczególną intencję

6/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 18:00.

7/ Biblioteka parafialna czynna - w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

8/ Zapraszamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie - w poniedziałek, wtorek, środę  o godz. 17:30, a w czwartek ( w dniu rekolekcji) od godz. 16:00 do godz. 17:00.

9/  Za Tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. Proceja wokół koscioła z racji Niedzieli Palmowej na Mszy sw. o godz. 11:00.

10/ W związku z Niedzielą Palmową ogłaszamy konkurs dla dzieci  pt: "Najpiękniejsza palma 2022" Przygotowane palmy proszę składać na ołtarzu Matki Bożej najpóźniej do piątku. Rozstrzygnięcie konkursu nastapi w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30.

11/ W zakrystii , u Pana Organisty proszę odbierać karki do spowiedzi wielkanocnej.

12/ Dziękujemy serdecznie Szkolnemu Koło Caritas na czele z Panem. Katechetą Ryszardem Truszczyńskim za przeprowadzenie w punktach handlowych w Rybnie  zbiórki  żywności dla najuboższych  i seniorów . Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

13/ Przypominam, że  w związku z wymianą nagłośnienia, oprócz comiesięcznych  kolekt gospodarczych,  można składać dobrowolne, rodzinne ofiary do końca maja  u sołtysa Rybna p. Henryka Wiśniewskiego, który jednocześnie jest członkiem Rady Parafialnej.  Ofiary na nowe nagłośnienie można również składać w biurze parafialnym lub przesyłać na numer na konta parafialnego. Numer konta jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14/ Bardzo prosimy o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby w ten sposób obniżyć wysokie koszta wywozu śmieci z cmentarza.

15/  Na stoliku pod chórem mozna nabyć najnowszy numer "Niedzieli" w cenie 8 zł

16/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź pierwsza)

--- Grzegorz Jan Czerepak, stan wolny, Katowice i Weronika Psiuk, stan wolny Katowice ( dawniej Rybno)

---- Jakub Łukaszewski, stan wolny, Rybno i Milena Magdalena Józefowicz, stan wolny, Rybno

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić miejscowego duszpasterza.

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.