Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 17 KWIETNIA 2022 R.

Niedziela, 17 Kwiecień 2022 r.

1/ Życzenia Biskupa Toruńskiego.

2/ Wszyskim Parafianom, Sympatykom naszej Parafii składamy najserdeczniejsze  życzenia. Niech Zmartwychwstały Jezus chroni nas przed chorobami ciała i duszy, niesie nadzieję i wewnętrzny pokój. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego wyzwalają w naszych sercach wiarę w Boże miłosierdzie i cementują relacje rodzinne i miedzyludzkie. Wszystkim szczęść Boże

3/ Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00. 9:30. 11:00 i 16:00.

4/ Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z  Mszą św. o godz. 16:00, w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 18:00 a w przyszłą niedzielę - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

5/ Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców - w sobote o godz. 10:00 w kosciele. Obecność obowiązkowa.

6/ Katecheza dla młodzieży, która  ma otrzymać bierzmowanie w czerwcu - w sobote o godz. 10:00 w organistówce. Obecność obowiązkowa.

7/ Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia -  w poniedziałek 2 maja.  Koszt pielgrzymki 80 zł. zapisy wraz z wpłatą prosimy kierować do 25 kwietnia.

8/ Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach od 28 stycznia do 4 lutego 2023 r.  W planie m. in. zwiedzanie Betlejem, Jezrolimy, Cezarei  Nadmorskiej,  Nazaretu,  Kany Galilejskiej, Batanii, Jerycha   Koszt pielgrzymki  4 400 zł + 120 USD. Zapisy wraz z przedpłatą  w wysokości 800 zł. prosimy kierować do biura parafialnego do 24 kwietnia.

9/ Składamy serdeczne podziękowania p. Agnieszce i p. Jarosławowi za sponorowanie nowego witraża przy wejściu do zakrystii. Witraż przedstawia Serce Pana Jezusa.

10/ Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które ofiarnie przez 3 długie wieczory przygotowywały ciemnicę i Grób Pański oraz zajęły się dekoracją koscioła. Bóg zapłać za piekne świadectwo wiary i miłości do Jezusa i Kościoła.

11/ Składamy serdeczne podziękowania  wszystkim posługującym posługi podczas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać wszystkim  czytającym, chórowi parafialnemu i wszystkim troszczącym się o śpiew liturgiczny na czele z Panem Organistą. Bóg zapłać Służbie Liturgicznej, strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim. Serdeczne Bóg zapłać orkiestrze za upiekszenie liturgii podczas Mszy św. rezurekcyjnej.

12/ Serdeczne Bóg zapłać za dar serca okazany w ostatnia niedzielę. Na instalację nowego nagłośnienia w kosciele zebrano kwotę w wysokości 4. 098 zł i 67 groszy. Serdeczne Bóg zapłać. Wczoraj również odbyła sie podczas swięcenia  pokarmów dodatkowa kolekta na pokrycie kosztów związanych z naprawą  organów i  pokrycie kosztów zwiazanych z przeprowadzeniem ekspertyzy geoologicznej przy dawnym kościele i dawnej plebanii. Wysokość zbiórki będzie podana w przyszłą niedzielę.

13/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź druga)

--- Grzegorz Jan Czerepak, stan wolny, Katowice i Weronika Psiuk, stan wolny Katowice ( dawniej Rybno)

---- Jakub Łukaszewski, stan wolny, Rybno i Milena Magdalena Józefowicz, stan wolny, Rybno

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić miejscowego duszpasterza.