Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę wielkanocną ( 8 maja 2022 r.)

Niedziela, 08 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę wielkanocną ( 8 maja 2022 r.)

1/ Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i początek Tygodnia Modlitw o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2/ Bóg zapłać za ofiary dziś złozone z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z instalacją nowego nagłośnienia.

3/ Trwa miesiąc maj. miesiąc poswięcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe - w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 18:00 a w niedziele i święta mz Mszą św. o godz. 16:00. Zachęcamy również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy figurach i krzyżach przydroznych naszej parafii.

4/ W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.

5/ Biblioteka parafialna czynna w środę  od godz. 17:30 do godz. 18:00.

6/ W przyszłą niedzielę  na Mszy św. o godz. 11:00  39-dzieci przystąpi do I komunii św. Liturgiczne przygotowanie dla dzieci - w poniedziałek i srodę o godz. 15:30.

7/ Spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I komunii św. dla ich rodziców i gości - w czwartek o godz. 19:00.

8/ Za dwa tygodnie - 22 maja na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci klas czwartych będą obchodzić pierwsza rocznicę I komunii sw. Spotkanie  przygotowujące liturgię Mszy św. rocznicowej - we wtorek o godz. 15:30 w kościele.

8/ Zapraszamy w piątek 13 maja o godz. 19:00 na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim o godz. 19:00. Niech nasz udział w nabożeństwie i wspólne odmówienie różańca w intencji pokoju na Ukrainie,  będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Najświętszej.

9/ W czwartek 12 maja o godz. 14:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu parafialnym. Oddając sprzęt eletroniczny  lub elektryczny pozbywamy się problemu z utylizacją a jednocześnie wspieramy  dzieła misyjne w Europie Wschodniej  oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Na stolikach w tylnej częsci kościoła wyłożone są ulotki, na których możemy znależć szczegóły akcji pt.  " Oczyść dom i świat z elektrośmieci".

10/  W sobotę 21 maja  o godz. 18:00 do naszej parafii przybędzie Obraz Św. Rodziny nawiedzajacy wszystkie parafie naszej diecezji. Z tej okazji od  18 do 22 maja odbywac się bedą rekolekcje prowadzone przez Ojca Jezuitę - ks. Krzysztofa Łaszcza, proboszcza Parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni.  Początek rekolekcji - w środę 18 maja o godz. 18:00. W czwartek 1 9 maja i w piatek 18 maja - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:00 i 18:00. Wieczór pojednania z okazją do  spowiedzi - w piatek o godz. 20:00. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci - w czwartek 19 maja i piatek 20 maja o godz. 16:00, a spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży - w czwartek 19 maja o godz. 19:30.  Wszystkich zapraszamy i prosimy  o uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu dla naszej parafii. Szczegółowy program rekolekcji podany już jest na stronie internetowej parafii ( zakładka - Aktualności).

11/ Przypominamy, że do konca maja mozna składać ofiary rodzinne na nowe nagłosnienie u p. Henryka Wiśniewskiego, sołtysa Rybna. Ofiary na nowe nagłośnienie mozna także składać w biurze parafialnym lub przesyłać na numer konta parafialnego ( numer konta jest podany na stronie internetowej parafii  i w gablocie ogłoszeń. Wszystkim Ofiarowawcom składamy serdeczne Bóg zapłać zapewniając o pamięci modlitewnej.

16/ Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach od 28 stycznia do 4 lutego.2023 r. Koszt pielgrzymki 4 400 zł + 120 USD. W planie m. in. zwiedzanie Betlejem, Jerozolimy, Cezarei Nadmorskiej, Nazaretu, Kany Galilejskiej, Betanii, Jerycha. Zapisy wraz z przedpłatą prosimy kierować do biura parafialnego do 30 kwietnia.

17/ Ks. Rektor WSD w Toruniu , w myśli przepisu prawa kanonicznego ( kan. 1043 KPK) podaje do publicznej wiadomości, że akolita Michał Kłosowski, tutejszy parafianin, dnia 11 czerwca 2022 r. ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie  sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić mijscowego duszpasterza.

18/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź pierwsza)

Jakub Stejka, stanu wolnego, Parafia w Rybnie i  Angelika Wiśniewska, stanu wolnego , Parafia w Rybnie

Maciej Żmuda Trzebiatowski, stanu wolnego, Parafia w Bytowie i Klaudia Orłowska , stanu wolnego, Parafia w Rybnie

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić miejscowego duszpasterza.