Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą ( 24 lipca 2022 r.)

Niedziela, 24 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą ( 24 lipca 2022 r.)

1/ Jutro, w poniedziałek 25 lipca w  świeto św. Jakuba, Apostoła,  obchodzimy również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 wszystkich kierowców. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa samochodów. Tradycyjnie z okazji błogosławieństwa samochodów będą zbierane ofiary przeznaczone na misje, na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2/ Ponadto w liturgii tygodnia będziemy wspominali:

- we wtorek: śś Anny i Joachima, Rodziców NMP

- w piątek: św. Marty

3/ W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a  następnie Msza św.

4/ Biblioteka parafialna czynna w środe od godz. 17:30 do godz. 18:00.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie  od godz. 17:30 do godz. 18:00. Zapraszamy.

6/ Spotkanie dla osób, które zapisały się  na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - w niedzielę 31 lipca po Mszy św. o godz. 16:00.

7/ Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Niepokalanowa - w czwartek 4 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

8/ Zapraszamy do uczestnictwa w  Pieszej Pielgrzymce na Janą Górę. Pielgrzymka z Działdowa z Parafii p.w. św. Krzyża, wyruszy 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 7:00, a pielgrzymka z Lubawy wyruszy również 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej w  Parafii Farnej o godz. 10:00. Spotkanie organizacyjne dla osób, które pragnęłyby pielgrzymować z Działdowa - dziś o godz. 18:00. Bliższych informacji udzielają Księża Przewodnicy.

9/ Organizujemy wraz z Biblioteką Publiczna w Rybnie Rajd Rowerowy im. Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej - w niedzielę 31 lipca. Poczatek o godz. 13:00 na placu przykoscielnym. Trasa przejazdu ok. 20 km. Szczegóły pojawią się na facebooku Biblioteki i na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy.

10/ Zwracamy się z gorąca prośbą o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby obniżyć koszta związane z utrzymaniem cmentarza i dziękujemy tym , którzy ten apel potraktowali poważnie i sukcesywnie zabieraja odpady z nagrobków bliskich im osób na własne posesje. Bóg zapłać za świadectwo wiary i miłości.

11/ Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 8 zł.

12/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź druga)

Dariusz Sieński, stanu wolnego, Parafia w Rybnie i Milena Równa, stanu wolnego , Parafia w Rybnie

Paweł Bartwicki, stanu wolnego, Parafia w Rybnie i Maria Ankiewicz, stanu wolnego, Parafia w Koszelewach.

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany zawiadomić miejscowego duszpasterza.