Ogłoszenia parafialne na XVIII niedzielę zwykłą ( 31 lipca 2022 r.)

Niedziela, 31 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII niedzielę zwykłą ( 31 lipca 2022 r.)

1/ Dzis o godz. 13:00 na parkingu parafialnym rozpoczęcie Rajdu Rowerowego im. Służebnicy Bożej Magdaeny Mortęskiej. Uczestnicy rajdu przemierzą trasę 21 km. Zakończenie nastąpi w Mortęgach, w miejscu narodzin Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej. Zapraszamy.

2/ Dziś po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę  do Ziemi Świętej.

3/ Jutro 1 sierpnia w godzinach popołudniowych  i we wtorek 2 sierpnia przez cały dzień można uzyskać odpust " Porcjunkuli". Jest to odpust związany ze wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej i życiem św. Fanciszka z Asyżu. Warunki odpustu: pobożne nawiedzenie koscioła parafialnego, odmówienie w kościele Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, spowiedż św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4/ W liturgii tygodnia bedziemy wspominali:

- w poniedziałek : św. Alfonsa Liguoriego, bpa i doktora Koscioła

- w czwartek : św. Jana Vianneya, prezbitera, Patrona proboszczów

- w sobotę : swieto Przemienienia Pańskiego.

5/ W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a  następnie Msza św.

6/ W tym tygodniu przypadaja dni eucharystyczne - pierwszy czwartek, pierwszy piątek i npierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca  od godz. 16:00 do godz. 17:00

7/ Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: Ks. proboszczw piątek w godzinach przedpołudniowych, a ks. Michał - w sobote.

8/ W sobotę o godz. 17:30 nanabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

9/ Biblioteka parafialna czynna w środe od godz. 17:30 do godz. 18:00.

10/ Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie  od godz. 17:30 do godz. 18:00., a wczwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.  Zapraszamy.

11/ Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Niepokalanowa - w czwartek 4 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

12/ Zapraszamy do uczestnictwa w  Pieszej Pielgrzymce na Janą Górę. Pielgrzymka z Działdowa z Parafii p.w. św. Krzyża, wyruszy 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 7:00, a pielgrzymka z Lubawy wyruszy również 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej w  Parafii Farnej o godz. 10:00.

13/  Zwracamy się z gorąca prośbą o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby obniżyć koszta związane z utrzymaniem cmentarza i dziękujemy tym , którzy ten apel potraktowali poważnie i sukcesywnie zabieraja odpady z nagrobków bliskich im osób na własne posesje. Bóg zapłać za wczorajsze prace porządkowe na cmentarzu. Dziękujemy zaza świadectwo wiary i miłości.

14/ Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 8 zł.

15/ Zapowiedzi przedślubne ( zapowiedź pierwsza)

Tomasz Kołądkowski, stan wolny, Parafia Niechłonin i Paulina Świniarska, stan wolny,  Parafia w Rybnie

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany zawiadomić miejscowego duszpasterza.