Ogłoszenia parafialne na XX niedzielę zwykłą ( 14 sierpnia 2022 r.)

Niedziela, 14 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XX niedzielę zwykłą ( 14 sierpnia 2022 r.)

1/ Bóg zapłać za ofiary dziś złozone z przeznaczeniem na instalację nowego nagłośnienia.

2/ Dziś odbędzie się  Rajd Rowerowy im. Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej.  Początek o godz. 13:00 na parkingu parafialnym. Uczestnicy przemierzą trasę 21 km. Zakończenie nastąpi w Mortęgach, w miejscu narodzin Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej. Zapraszamy

3/ Jutro, 15 sierpnia,  uroczystość Wniebowięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Jjutro również 102-rocznica "cudu nad Wisłą", Święto Wojska Polskiego oraz dzień modlitwy i pamięci o polskich emigrantach.W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a  następnie Msza św.

4/ Biblioteka parafialna czynna w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie  od godz. 17:30 do godz. 18:00., a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.  Zapraszamy/

5/  Nasi ministranci z soboty na niedzielę, tj. z  20/21 sierpnia udają się na letni wypoczynek do Zakopanego. Dziękujemy wszystkim sponsorom za przekazywane środki na  ten cel. Jutro po Mszach św. zbiórka  do puszki na  wyjazd ministrantów do Zakopanego. Za wszelkie ofiary składamy sedeczne Bóg zapłać.

6/  Zwracamy się z gorąca prośbą o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby obniżyć koszta związane z utrzymaniem cmentarza i dziękujemy tym , którzy ten apel traktują poważnie i sukcesywnie zabierają odpady z nagrobków bliskich im osób na własne posesje.

7/ Przypominamy wszystkim, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstyneccji od napojów alkoholowych.

8/ Informujemy, że parafialno-gminne dożynki odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia, tj 28 sierpnia o godz. 11:00. Spotkanie dla wszystkich sołtysów  naszej gminy i zaangażowanych w przygotowanie i organizację dożynek - w środę o godz. 19:00 w organistówce.

9/ Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 8 zł.

10/ Poszukujemy osoby, która od 1 września podjęłaby pracę przy sprzątaniu koscioła. Osoby chętne Ks. Proboszcz prosi o kontakt.

11/ Zapraszamy wolontariuszy do prac porządkowych wokół kościoła - w przyszłą sobotę o godz. 9:00.