Ogłoszenia parafialne na XXI niedzielę zwykłą ( 21 sierpnia 2022 r.)

Niedziela, 21 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI niedzielę zwykłą ( 21 sierpnia 2022 r.)

1/  W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.

2/ Biblioteka parafialna czynna w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie  od godz. 17:30 do godz. 18:00., a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.  Zapraszamy/

4/  W piątek 26 sierpnia  - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

5/ W przyszłą niedzielę  28 sierpnia  o godz. 11:00 gminno-parafialne dziękczynienie za plony.   Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na parking i  rozpoczecie części artystycznej. , koncert damiana Holeckiego z zespołem oraz koncert Ryszarda Sawickiego. Ponadto wystepy artystyczne lokalnych artystów, animacje dla dzieci, konkursy, gastronomia. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Mieszkańców Gminy do wspólnego świetowania  a jednocześnie prosimy o dostarczenie w piątek przed dożynkami  snopków kłosów różnych zbióż , zół, warzyw, owoców, aby udekorować kościół. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc i zrozumienie.

6/ W piątek 9 września. z kościoła farnego w Lubawie, wyruszy piesza pielgrzymka na odpust Matki Bożej Gietrzwałckiej.Pielgrzymka jest dwudniowa, z noclegami w Ostródzie i Gietrzwałzie.. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

6/  Zwracamy się z gorąca prośbą o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby obniżyć koszta związane z utrzymaniem cmentarza i dziękujemy tym , którzy ten apel traktują poważnie i sukcesywnie zabierają odpady z nagrobków bliskich im osób na własne posesje.

7/ Przypominamy wszystkim, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstyneccji od napojów alkoholowych.

8/ Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom  za dar serca okazany w ostatnią niedzielę. Na pokrycie kosztów związanych z instalacją nowego nagłośnienia zebrano kwote w wysokości 3.604 zł, 43 grosze i 1 euro.

9/ Nasi ministranci przebywają na wyjeździe w Zakopanem zorganizowanym przez naszą parafię. Bóg zapłać wszystkim sponsorom za przekazane środki. Bóg zapłać swszystkim ofiarodawcom, któzy 15 sierpnia złozyli ofiarę do puszki na ten cel. Łącznie zebrano 1.400 zł i 56 groszy.

10/ Dziękujemy tym, którzy wczoraj zaangażowali sie w przeprowadzenie prac porządkowych wokół koscioła. Bóg zapłać za świadectwo wiary.

11/ Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 8 zł.

12/ Są jeszcze  4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej , która odbedzie się w dniach od 28 stycznia do 4 lutego 2023 r.  Koszt pielgrzymki wynosi  2.100 zł i 740 dolarów.  Wszystkie osoby, które pragną uczestniczyć w pielgrzymce,  jutro zgłaszają się w biurze parafialnym od godz. 15:00 do godz. 17:00, aby ostatecznie potwierdzić uczestnictwo w pielgrzymce. Osoby zainteresowane zapisem na pielgrzymkę prosimy o kontakrt z Ks. proboszczem.

13/ Organizujemy w sobotę 24 września pielgrzymke autokarową do Torunia, Górska i Ciechocinka. W planie m. in. zwiedzanie toruńskiej starówki, nawiedzenie miejsca porwania bł. Ks.  Jerzego Popiełuszki w Górsku, zwiedzanie Kościoła Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz odpoczynek w Ciechocinku przy tężniach. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy prosimy kierować do biura parafialnego do 14 września. Zapraszamy.