Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą ( 28 sierpnia 2022 r.)

Niedziela, 28 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą ( 28 sierpnia 2022 r.)

1/ Dziś na Mszy św.   o godz. 11:00 gminno-parafialne dziękczynienie za plony. Podczas Mszy św. i po Mszy św. występ zespołu  Festt Brass   Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na parking i  część artystyczna. , m. in. koncert Damiana Holeckiego z zespołem oraz koncert Ryszarda Sawickiego. Ponadto wystepy  lokalnych artystów, animacje dla dzieci, konkursy, gastronomia. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Mieszkańców Gminy oraz wszystkich Letników i Gości do wspólnego świętowania.

2/  W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.

2/ Biblioteka parafialna czynna w środę od godz. 17:30 do godz. 18:00.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie  od godz. 17:30 do godz. 18:00., a w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00.  Zapraszamy/

4/ Zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników szkoły  na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego na Mszę św - w czwartek 1 września o godz. 8:00. W czasie Mszy św. nastąpi błogosławieńśswo tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę szkolną.

5/ Okazja do spowiedzi przed rozpoczeciem roku szkolnego - w  środę od godz. 17:00 do godz. 18:00.

6/ W czwartek przypada również 83-rocznica wybuchu II wojny światowej; podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy pamiętać  w modlitwieo poległych i pomordowanych.

7/ W tym tygodniu przypadaja dni eucharystyczne - pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca..  Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. oraz tradycyjnie w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca - dla dzieci i młodzieży - od godz. 15:00 do godz. 16:00 , a dla dorosłych od godz. 17:15 do godz. 18:00

8/ Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy - Ks. Proboszcz - w piątek w godzinach przedpołudniowych a ks. Michał - w sobotę.

9/ Nabożeństwo do Niepokalanego Seca NMP - w sobotę o godz. 17:30.

10/ Od następnej niedzieli - 4 września, po wakacyjnej przerwie,  powracamy do Mszy sw. z udziałem dzieci - o godz. 9:30.

11/ Spotkanie dla dzieci przygotowujących sie do I komunii św. i ich rodziców -  w czwartek 8 września podczas Mszy św. o godz. 18:00. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.\

12/  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II szkoły ponadpodstawowej, którzy w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęli przygotowania do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie formacyjne - w sobotę 10 września o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa.

13/ Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej wraz z rodzicami na Mszę św. i  pierwsze spotkanie formacyjne - w sobotę 17 września o godz. 18:00. Podczas spotkania nastąpi zapis kandydatów do bierzmowania na rok 2024. Obecność obowiązkowa.

14/ W piątek 9 września. z kościoła farnego z Lubawy, wyruszy piesza pielgrzymka na odpust Matki Bożej Gietrzwałckiej. Pielgrzymka jest dwudniowa, z noclegami w Ostródzie i Gietrzwałzie.. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

15/  Zwracamy się z gorąca prośbą o zabieranie śmieci cmentarnych na własne posesje, aby obniżyć koszta związane z utrzymaniem cmentarza i dziękujemy tym , którzy ten apel traktują poważnie i sukcesywnie zabierają odpady z nagrobków bliskich im osób na własne posesje.

16/ Przypominamy wszystkim, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstyneccji od napojów alkoholowych.

17/ Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 8 zł.

18/ Są jeszcze  4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej , która odbedzie się w dniach od 28 stycznia do 4 lutego 2023 r.  Koszt pielgrzymki wynosi  2.100 zł i 740 dolarów.  Osoby zainteresowane zapisem na pielgrzymkę prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

19/ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc pielgrzymkę autokarową do Torunia, Górska i Ciechocinka, która odbędzie się w sobotę 24 września.. W planie m. in. zwiedzanie toruńskiej starówki, nawiedzenie miejsca porwania bł. Ks.  Jerzego Popiełuszki w Górsku, zwiedzanie Kościoła Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz odpoczynek w Ciechocinku przy tężniach. Koszt pielgrzymki 80 zł.   Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę - w piątek 16 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

20/ We wtorek o godz. 14:00 pogrzeb śp. Krzysztofa Soboczyńskiego z ul. Zajeziornej. Dobry Jezu..