Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Rybno

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Objawienia Pańskiego

Piątek, 06 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Objawienia Pańskiego


.1/  Dziś  obchodzimy uroczystość  Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Jest to święto nakazane, a to znaczy, że mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. świątecznej.  Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00.  Na wszystkich Mszach Św. błogosławieństwo kredy, wody i kadzidła. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na misje.

2/  Dziś  odbędzie się tzw. Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich  na plac przed szkolą podstawową  na godz. 14:00. Tam nastąpi oficjalne  rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli, każdemu wręczymy koronę i  śpiewnik i wyruszymy ulicą Wyzwolenia w kierunku kościoła.  Po dojściu do kościoła  będziemy kolędować przy żłóbku , aby uwielbić Pana Boga za dar narodzin Jezusa. Po zakończeniu spotkania w kościele udamy sie na parking przykościelny na wspólne ognisko i mały poczęstunek. Niech nasze uczestnicwo  w Orszaku Trzech Króli będzie  wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela.  W tym roku w całej Polsce podczas Orszaku Trzech Króli zbierane są ofiary na pomoc dzieciom żyjącym w Afryce w trudnych warunkach bytowych..  Na zakończenie orszaku również i  w naszym kościele  będzie można złożyć  ofiarę do puszek na  ten cel. Zapraszamy.

3/W ostatni wtorek, 3 stycznia doszło do pożaru na posesji naszego Parafianina Pana Józefa Jankowskiego z Rybna. W wyniku pożaru spłonęła  słoma, która jest niezbędna do hodowli krów. Z tego względu zwracamy się z gorącą prośbą do rolników o użyczenie dowolnej ilość słomy. Osoby, któe pragnęłyby pomóc poszkodowanej Rodzinie prosimy o kontakt z Parafią bądż z samym poszkodowanym. Niech nasza empatia i solidaryzowanie się z ludżmi bedącymi w potrzebie będzie najpiękniejszym znakiem i świadectwem wiary oraz miłości wobec Pana Boga. Dziękujemy za okazaną pomoc i bardzo o nią prosimy

MSZE ŚWIĘTE

Dni zwykłe
lipiec-sierpień 8:00, 18:00
wrzesień-czerwiec 7:00, 18:00

Niedziela i święta nakazane
8:00, 9:30, 11:00, 16:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne:
--w poniedziałek i czwartek: godz. 8:30 - 9:30
- w środę i piątek: godz. 15:30 - 16:30
- codziennie po Mszy św.

SPOWIEDŹ

15 minut przed każdą Mszą św.