Ogłoszenia parafialne na III niedzielę zwykłą ( 22 stycznia 2023 r.)

Niedziela, 22 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę zwykłą ( 22 stycznia 2023 r.)

1/ Dziś Niedziela Słowa Bożego  ustanowiona przez papieża Franciszka. Jak podkreślił Ojciec Święty, celem inicjatywy jest by „w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego"

2/ W dniach od 28 do 25 stycznia obchodzimy w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem " Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości" Módlmy się o jedność w nas samych, w naszej rodzinach , parafii, Ojczyźnie, na świecie i wśród wszystkich, którzy noszą godność dzieci Bożych.

3/ W liturgii tygodnia będziemy wspominali:

- we wtorek: św. Franciszka Salezego, bpa i dra Koscioła

- w środę: Nawrócenie św. Pawłą, Apostoła

- w czwartek: św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

- w sobotę: św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła

4/ Dziś  Mszę św. o godz. 11:00 odprawi Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Ks. Bp będzie modlił się za naszą parafię, wygłosi Słowo Boże a w godzinach popołudniowych spotka się z kapłanami naszego dekanatu na tzw. kolędzie dekanalnej.

5/ Dziś przed naszym kościołem zbiórka do puszki na zakup słomy dla gospodarstwa Pana Józefa Jankowskiego. Przypominamy, że w gospodarstwie Pana Józefa Jankowskiego na początku stycznia doszło do pożaru w wyniku którego pożaru spłonęła  słoma, która jest niezbędna do hodowli krów. Zbiórka odbywa się na prośbę wielu parafian, którzy pragną wesprzeć poszkodowanego rolnika.  Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktoś posiada słomę, którą chciałby podzielić się z rodziną poszkodowaną, to można to uczynić kontaktując sie z Parafią bądż z samym poszkodowanym. Niech nasza empatia i solidaryzowanie się z ludżmi bedącymi w potrzebie będzie najpiękniejszym znakiem i świadectwem wiary oraz miłości wobec Pana Boga. Dziękujemy za okazaną pomoc i bardzo o nią prosimy.

6/W najbliższym tygodniu Msze św. - w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00, a we wtorek, środę piątek i sobotę o godz. 7:00 i 18:00.

7/ W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.

5/ Biblioteka parafialna czynna w środe od godz. 17:30 do godz. 18:00.

8/ Po kolędowej przerwie powracamy do adoracji Najśw. Sakramentu pól godziny przed wieczorną Mszą św. ( tj. o godz. 17:30).

9/ Zakończylismy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie, poczęstunki, gościnność,  rozmowy, dzielenie się doświadczeniem wiary, problemami i tym wszystkim, co stanowi treść naszego życia. Szczegółowe podsumowanie kolęd oraz kosztów utrzymania parafii  zostaną przedstawione na początku lutego.

10/ Na stoliku w tylnej części kościoła mozna nabyc najnowszy numer " Niedzieli" w cenie 10 zł. W " Niedzieli" m.in. artykuł jak przekazywać wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę ? oraz artykuł o Orszaku Trzech Króli.

11/ W poniedziałek o godz. 14:00 pogrzeb śp. Piotra Gurgielewicza. Dobry Jezu..

12/ Intencje mszalne